Свеќи стаклена тегла на големо

 • Wholesale Custom Color Empty 220ML 315ML 430ML Glass Candle Jar with Lids

  Трговија на големо со сопствена боја Празна стаклена тегла за свеќи со капаци 220ML 315ML 430ML

  Име на производ: Стаклена тегла за свеќи

  Големина: 220 мл / 315 мл / 430 мл / Прилагодено

  Материјал на телото: Стакло

  Боја: Прилагодено

  Форма: Тркалезна форма

  Тип на запечатување: Стакло + капак

  Употреба: Пакување со свеќи.

  OEM/ODM: Прифатено

  MOQ: 5000 парчиња

  Примерок: Примерокот е слободно за вас

  Лого: Прифатливо лого на клиентот

  Сертификат: LFGB /FDA/SGS и така натаму

  Пакет: картон и палета или приспособени/барања на клиентите

  Испорака

  На залиха: во рок од 7 дена по приемот на уплатата.

  Нема залиха: 25 ~ 40 дена по добивањето на уплатата.

  Место на потекло: Џиангсу, Кина

  Испорака: Морска пратка, воздушна пратка, експресна, услуга за испорака од врата до врата достапна

 • Whoelsae 3oz 5oz 8oz 10oz Colorful Decoration Candle Cup Glass Candle Jar

  Whoelsae 3oz 5oz 8oz 10oz Шарена декорација со свеќи чаша Стаклена тегла за свеќи

  Име на производ: Стаклена тегла за свеќи

  Големина: 3OZ/ 5OZ/8OZ/10OZ/Прилагодено

  Материјал на телото: Стакло

  Боја: црна/кафеава/бела/розова/портокалова/виолетова/прилагодена

  Форма: Тркалезна форма

  Тип на заптивање: Стакло + капа

  Употреба: Спална соба, дневна соба, работна соба, трпезарија итн.

  OEM/ODM: Прифатено

  MOQ: 5000 парчиња

  Примерок: Примерокот е слободно за вас

  Лого: Прифатливо лого на клиентот

  Сертификат: LFGB /FDA/SGS и така натаму

  Пакет: картон и палета или приспособени/барања на клиентите

  Испорака

  На залиха: во рок од 7 дена по приемот на уплатата.

  Нема залиха: 25 ~ 40 дена по добивањето на уплатата.

  Место на потекло: Џиангсу, Кина

  Испорака: Морска пратка, воздушна пратка, експресна, услуга за испорака од врата до врата достапна


 • luxury candle jars wholesale

  луксузни тегли за свеќи на големо

  Име на производ: Стаклен држач за свеќи

  Материјал на телото: Стакло

  Време на испорака: 15 дена

  Време на примерок: 7 ДЕНА

  Пакување: Безбедносно пакување

  Материјал: Стакло

  OEM: Прифатливо

  MOQ: 5000 парчиња

  Големина: 4-20 OZ по ваш избор

  Волумен: 350 ml (D9CM*H10CM), 200ml (D7,3CM*H8,1CM)


 • amber candle jars wholesale

  килибарни тегли за свеќи на големо

  Име на производ: Најпродавана чаша со свеќи од чисто стакло

  Име на брендот: CUICAN или прилагодено

  Материјал: Сода вар Стакло

  MOQ: 5000 парчиња

  Форма: како што е прикажано на сликата

  Боја: Транспарентна или прилагодена

  Големина 1: В:10,5см Горно:8,5см φ:8,2см V:370мл

  Печатење лого: Достапно

  Време на примероци: 7 дена, прилагодено ЛОГО или дизајн.
  1 ден, редовен дизајн и големина.

  Време на испорака: 35-45 дена (шпицна сезона)

  Пакување: обична кафена кутија, кутија во боја, кутија за подароци, ПВЦ кутија по избор

  OEM/ODM: Да

  Безбедносни тестови стандарди за инспекција на храна

  Апликации бар, ресторан, забава


 • 7oz empty candle jars wholesale

  7 oz празни тегли со свеќи на големо

  Име: Стаклена чаша/тегла со свеќи

  Материјал: Стакло + Бамбус / Дрвен / Метален капак

  Боја: јасни бои

  Облик: Тркалезна форма или прилагодено

  Апликација: Дом, хотел, ароматерапија, спа, салон, подарок, свадба, итн

  Употреба: свадбени подароци, свадбена услуга, подароци за Денот на вљубените, роденден, годишнина,

  Сувенир, спомен, празник, Божиќ, итн

  MOQ: 5000 парчиња

  OEM/ODM: Прифати

  Пакување: картон + палета

  Услови на плаќање:
  30% TT однапред, салдо пред пратката или можете да извршите плаќање преку Alibaba Trade Assurance Order

  Начин на испорака:
  Примерок по експресен пат (DHL, UPS, FEDEX, TNT, EMS) до вашата врата; Нарачајте масовно поморски или воздушен товар, DDP до врата


 • Custom square shape empty candle jars wholesale

  Празни тегли за свеќи прилагодено на квадрат со форма на големо

  Име: Стаклено шише/тегла со свеќа

  Материјал: Стакло + Бамбусов капак / Метал / Дрвен капак

  Боја: Јасна боја или обичај

  Облик: Квадратна форма или прилагодено

  Апликација: Дом, хотел, ароматерапија, спа, салон, подарок, итн

  Употреба: Свадбени подароци, свадбени подароци, подароци за Денот на вљубените, роденден, годишнина, сувенир, спомен, празник, Божиќ итн.

  OEM/ODM: Прифати

  MOQ: 5000 парчиња

  Пакување: картон + палета

  Услови за плаќање: 30% TT однапред, биланс пред пратката или можете да извршите плаќање преку Alibaba Trade Assurance Order

  Начин на испорака: Примерок по експресен пат (DHL, UPS, FEDEX, TNT, EMS) до вашата врата; Нарачка на големо поморски или воздушен товар, DDP до врата


 • luxury candle vessels wholesale

  луксузни садови за свеќи на големо

  Име: Стаклено шише/тегла со свеќа

  Материјал: Стакло + капак од бамбус

  Боја: Различни бои

  Облик: Тркалезна форма или прилагодено

  Апликација: Дом, хотел, ароматерапија, спа, салон, подарок, итн

  Употреба: свадбени подароци, свадбена услуга, подароци за Денот на вљубените, роденден, годишнина,
  Сувенир, спомен, празник, Божиќ, итн

  MOQ: 5000 парчиња

  OEM/ODM: Прифати

  Пакување: картон + палета

  Услови на плаќање:
  30% TT однапред, салдо пред пратката или можете да извршите плаќање преку Alibaba Trade Assurance Order

  Начин на испорака:
  Примерок по експресен пат (DHL, UPS, FEDEX, TNT, EMS) до вашата врата; Нарачајте масовно поморски или воздушен товар, DDP до врата


 • frosted candle jars wholesale

  матирани тегли со свеќи на големо

  Име: Стаклено шише/тегла со свеќа

  Материјал: Стакло + капак од бамбус

  Боја: Различни бои

  Облик: Тркалезна форма или прилагодено

  Апликација: Дом, хотел, ароматерапија, спа, салон, подарок, итн

  Употреба: свадбени подароци, свадбена услуга, подароци за Денот на вљубените, роденден, годишнина,
  Сувенир, спомен, празник, Божиќ, итн

  MOQ: 5000 парчиња

  OEM/ODM: Прифати

  Пакување: картон + палета

  Услови на плаќање:
  30% TT однапред, салдо пред пратката или можете да извршите плаќање преку Alibaba Trade Assurance Order

  Начин на испорака:
  Примерок по експресен пат (DHL, UPS, FEDEX, TNT, EMS) до вашата врата; Нарачајте масовно поморски или воздушен товар, DDP до врата


 • Round candle jars with lids wholesale

  Тркалезни тегли за свеќи со капаци на големо

  Име: стаклена тегла за свеќи

  Материјал: Стакло + метален капак

  Облик: Запечатена тркалезна форма или обичај

  MOQ: 5000 парчиња

  Апликација: Дом, хотел, ароматерапија, спа, салон, подарок итн

  OEM/ODM: Прифатете

  Пакување: картон + палета

  Примероци: Бесплатни примероци


 • Ins style crystal glass flower vase

  Цветна вазна со кристално стакло во стил

  Име на производ: Стаклена вазна за цвеќиња

  T/T, D/A, D/P, L/C, Western Union MoneyGram и Papal

  Материјал: ХД материјал од кристално стакло

  MOQ: 5000 парчиња

  Капацитет: 9,5CM*20CM или вашиот приспособен

  Печатење: CMYK, печатење на свила, итн

  Прилагодено: Дизајни како што се нова форма, материјал, боја, големина, печатење, пакување и така натаму

  Сертификација: SGS одделение за храна, LFGB, CE/EU, CIQ

  Пакување: Рефус спакувани палети или стандардно безбедно спакувано картонско пакување

  Употреба: Дом, канцеларија, вазна за украсување забави


 • wholesale household flower decoration glass vase

  стаклена вазна за декорација на цвеќе за домаќинство на големо

  Име на производ: Стаклена вазна за украсување цвеќиња

  T/T, D/A, D/P, L/C, Western Union MoneyGram и Papal

  Материјал: Чисто еко-пријателски боросиликатно стакло и силикон кој не протекува

  MOQ: 5000 парчиња

  Број на ставка: DS00037

  Капацитет: 300ML 400ML 500ML. Прилагодлива големина

  Печатење: CMYK, печатење на свила, итн

  Прилагодено: Дизајни како што се нова форма, материјал, боја, големина, печатење, пакување и така натаму

  Сертификација: SGS одделение за храна, LFGB, CE/EU, CIQ

  Пакување: Рефус спакувани палети или стандардно безбедно спакувано картонско пакување

  Употреба: Дом, канцеларија, вазна за украсување забави

   


 • wholesale candle jars with wooden lids

  тегли за свеќи на големо со дрвени капаци

  * ЛУКСУЗНИ И ДЕКОРАТИВНИ:Уметноста на правење тегли со свеќи штотуку стана пософистицирана со нашите празни тегли со свеќи; Има стаклена тегла за свеќи за сите украсни стилови и вкусови.

  * ТОПЛИНСКИ:Наменски дизајнирани за врвна издржливост, нашите стаклени тегли за правење свеќи се стручно изработени со помош на боросиликатно стакло кое нема да пука при екстремни температурни промени како обичното стакло; Секоја од стаклените тегли со свеќи е отпорна на топлина, така што можете безбедно да истурите врел восок од свеќи за правење свеќи без да се грижите дека ќе се скрши или пука.
  * ДРУШТЕН БАМБУСКИ КАПАК:Нашите контејнери за свеќи се опремени со капак од бамбус со силикон за заштита од наметлив воздух; овој супериорен заптивната смеса се заклучува во аромата на восокот додека дрвениот капак се удвојува како држач за свеќи - совршени тегли за правење свеќи со капаци за да се заштитат и најдобро да се прикажат вашите занаети можен начин.
  * ШИРОК ОТВОР ЗА ТЕК НА АРОМА:Овие големи тегли за дизајн на свеќи за поставување на фитил симетрично за рамномерно топење и постојан проток на арома; Нашите празни тегли за свеќи ќе дозволат блажениот мирис да го стопи стресот на денот и да направи вашиот дом да мириса божествено.
  * ПАКУВАЊЕ СО ПРЕКРШУВАЊЕ:Се погриживме за секој детал нашата тегла за свеќи со капаци да стигне до вас во недопрени услови, како што е предвидено.

20 Вкупно

Оставете ја вашата порака